EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ

Πίσω σε όλα τα Νέα της ΑΕΛ ........................................................................................................

17/2 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ - ΑΟ N. ΣΤΥΡΩΝ 1-2

Δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα και να βελτιώσει την βαθμολογική της θέση η ομάδα μας αφού  ηττήθηκε από την ομάδα του ΑΟ Ν. Στύρων  2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα δημιούργησε φάσεις για γκολ και μπορούσε να προηγηθεί δύο  φορές με  Μικράκη και Moco χωρίς όμως αποτέλεσμα, και κόντρα στη ροή του αγώνα ο Αλεξίου εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας στο 40΄ και έδωσε το προβάδισμα για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πολύ γρήγορα στο 49΄ ο Μικράκης έφερε τον αγώνα στα ίσα όταν με ωραίο πλασέ έκανε το 1-1, με  το γκολ αυτό να δίνει  στην ομάδα μας άλλη  ώθηση και  καλύτερο ρυθμό παιχνιδιού να προσπαθεί για το δεύτερο γκολ αλλά στο 59΄πλήρωσε  πάλι το λάθος της άμυνας ο Αλεξίου το εκμεταλλεύεται  και κάνει το 1-2 για την ομάδα του.

Η ομάδα μας δεν το έβαλε κάτω και  μέχρι το τέλος του αγώνα προσπάθησε να ισοφαρίσει δημιουργώντας φάσεις που ο αντίπαλος τερματοφύλακας Παπαθεοδώρου είπε όχι, ήταν άτυχη  το  δυνατό σουτ του  Μικράκη βρήκε το δοκάρι, και έτσι η ομάδα μας  δεν ευτύχησε στο τέλος να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα και να βελτιώσει την βαθμολογική της θέση.

Καλή η διαιτησία των κ.κ.  Κασομούλη, Δέλχα και Μούτουπα.

Α.Ε.Λ.

Καρύμπας, Μικράκης, Ndoj, Κόλλιας, Ρωμανός, Ντουλαβέρης (62΄Γίγας), Λαμπρόπουλος (46΄Κουλοχέρης), Ντούρμας, Καλέντζης (75΄ Μπαρίτας),  Moco (62΄Λεονάρδος), Μαίσογλου .

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας παίζει την Κυριακή  23/2 στον Δύστο με την τοπική ομάδα  και ώρα 15:30.