EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ

Πίσω σε όλα τα Νέα της ΑΕΛ ........................................................................................................

10/2 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ - ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ 3-0

Ένα καλό πρώτο ημίχρονο δεν ήταν αρκετό για να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα η  ομάδα μας από την  ομάδα της ΑΕ Προποντίς.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και για τις δύο ομάδες  με την ομάδα μας να μην κινδυνεύει καθόλου,  αντιθέτως θα  μπορούσε να προηγηθεί με τον Νάνο στο 35΄ όταν πήρε την μπάλα σε λάθος συνεννόηση των αμυντικών της γηπεδούχου ομάδας και μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα Κουσκούτη δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο και  πολύ γρήγορα στο 46΄ ο Γκιόσι εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας και έκανε το 1-0 για την ομάδα του, και στο 55΄ο ίδιος παίκτης  έκανε το 2-0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και  στο 69΄με τρίτο προσωπικό γκολ να διαμορφώνει το τελικό στο 3-0 για την ομάδα του και ενώ στο 75΄ο Κουλοχέρης  σε εκτέλεση πέναλτι είδε την  μπάλα να  βρίσκει  το οριζόντιο δοκάρι.

Καλή η διαιτησία των κ.κ.  Φώτη, Σιμιτζή και Πασχαλίδη.

Α.Ε.Λ.

Καρύμπας, Ματσούκας, Ndoj, Κόλλιας, Ρωμανός (60΄Γίγας), Μαίσογλου, Νάνος (65΄Κουλοχέρης), Ντούρμας, Καλέντζης, Moco (60΄Καπουρίτης), Μπαρίτας(73΄Γκούμας).

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας παίζει την Κυριακή  16/2 στο γήπεδο Αγίου Νικολάου  και ώρα 15:00 με τον ΑΟ Νέων Στύρων.