EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ

Πίσω σε όλα τα Νέα της ΑΕΛ ........................................................................................................

29/10 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΟ Ν.ΣΤΥΡΩΝ - Α.Ε.Λ. 2-3

Με νίκη και καλή εμφάνιση συνέχισε η ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας κερδίζοντας εκτός έδρας την ομάδα του ΑΟ Ν. Στύρων με 3-2.

Σε έναν αγώνα με ωραίο θέαμα και από τις δύο ομάδες χωρίς σκοπιμότητες και εναλλαγές στο σκορ η ομάδα μας προηγήθηκε στο 16΄με ωραία ενέργεια και σουτ πλασέ του Μικράκη.

Η χαρά του γκολ για την ομάδα μας  κράτησε λίγο και στο 19΄Αλεξίου έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Η ομάδα μας δεν το έβαλε κάτω και στο 23 από ωραία σέντρα του Νάνου ο Παπαγεωργίου με κεφαλιά έκανε το 1-2 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες συνέχισαν το ωραίο ποδόσφαιρο με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει στις δύο εστίες να δημιουργούνται φάσεις και στο 56΄ η ομάδα των Ν. Στύρων με τον Τραχιώτη να ισοφαρίζει σε 2-2.

Η ομάδα μας δεν είχε πει την τελευταία λέξη και στο 70΄ο Μικράκης έκανε το 2-3 που διατηρήθηκε έως το τέλος του αγώνα παρόλο που και οι δύο ομάδες δημιούργησαν φάσεις για γκολ

Καλή η διαιτησία των κ. κ. Ντούρα, Δούκα και Μούτουπα.

Α.Ε.Λ.

Καρύμπας , Κόλλιας, Κουρούπης, Ρωμανός, Ματσούκας (71΄Σίμος),  Ντούρμας , Μικράκης,  Παπαγεωργίου (89΄ Καπουρίτης ), Νάνος (82΄ Γκούμας), Νικόλαρος  (79΄ Μπαρίτας ), Ndoi,

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα παίξει την Κυριακή 3/11 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγίου Νικολάου με τον ΑΟ Δύστου.