EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ

Πίσω σε όλα τα Νέα της ΑΕΛ ........................................................................................................

21/10 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α.Ε.Λ.- ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 0-3

Ήττα  για την ομάδα μας με 3-0  από την  ομάδα της ΑΕ Προποντίς σε ένα αγώνα που η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες φάνηκε με το αποτέλεσμα να είναι δίκαιο.

Από την αρχή του αγώνα η ομάδα μας προσπάθησε να δώσει ένα δικό της ρυθμό στο παιχνίδι  και μέχρι το 17΄ δεν είχε κινδυνέψει αντιθέτως δημιούργησε και δύο φάσεις για γκολ, στο λεπτό αυτό όμως σε διώξιμο αμυντικού της φιλοξενούμενης ομάδας και λάθος εκτίμηση των αμυντικών μας βρέθηκε τελικός αποδέκτης ο Gjoshi και με ωραία προσπάθεια έκανε το 0-1.

Το γκολ αυτό έδωσε άλλον αέρα στους παίκτες της ΑΕ Προποντίς και στο 34΄ πάλι επωφελήθηκαν λάθος συνεννόηση από τους παίκτες μας στο χώρο του κέντρου με αποτέλεσμα να γίνεται πάλι τελικός αποδέκτης ο Gjoshi και να κάνει το 0-2 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πολύ γρήγορα στο 46΄ πάλι από τον Gjoshi έγινε το 0-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με την ομάδα μας να μην μπορεί να σημειώσει κάποιο γκολ, αφού μία φορά το οριζόντιο δοκάρι και δύο φορές  ο τερματοφύλακας Κουσκούτης είπαν όχι σε προσπάθειες των παικτών μας.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Φώτη, Κοντογιαννίδη και Σέρρα.

Α.Ε.Λ.

Καρύμπας , Κόλλιας, Κουρούπης, Αθανασίου , Τζάνος, Παπαγεωργίου (55΄Ρωμανός),

Λαμπρόπουλος (46΄ Γκούμας), Μπαρίτας (46΄ Νάνος), Νικόλαρος  (46΄Ντούρμας),Ndoi, Κουλοχέρης.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα παίξει την Κυριακή 27/10 και ώρα 15:00 τον ΑΟ Νέων  Στύρων στο γήπεδο Ζαράκων.