EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ

Πίσω σε όλα τα Νέα της ΑΕΛ ........................................................................................................

14/10 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙ ΠΑΝΤΕΙΧΙ Α.Ε.Λ.4-3

Ήττα  για την ομάδα μας με 4-3 από το Καλοχώρι  Παντείχι  σε ένα πολύ καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και εναλλαγές του σκορ.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο κοίταξε στα μάτια τον αντίπαλο και προσπάθησε να δώσει τον δικό της ρυθμό στο παιχνίδι προηγήθηκε στο 28΄με τον Μικράκη και βρέθηκε κοντά στο δεύτερο γκολ  δύο φορές με Μικράκη και Παπαγεωργίου  χωρίς αποτέλεσμα με την γηπεδούχο ομάδα να μην μπορεί στο ίδιο χρονικό διάστημα να σημειώνει γκολ αν και δημιούργησε ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε στο 49΄ο Ξυνογαλάς έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στο 66΄ο ίδιος παίκτης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, αλλά και την υπεροχή για  δημιουργία  και επιτυχία  τρίτου γκολ που δεν ήρθε, αντιθέτως ο Μικράκης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-2 στο 75΄.

Στο 81΄ πάλι ο Μικράκης βρέθηκε σε θέση για γκολ αλλά το σουτ που έκανε απέκρουσε ο Πάττας και στην αντεπίθεση ο Ζαχαριάδης έκανε το 3-2 με τον Καραμπά  μέσα σε πανηγυρισμούς  στο 86΄ να διαμορφώνει  4-2 ,και  την ομάδα μας να μειώνει με τον Κουλοχέρη σε 4-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Καλή η διαιτησία της κ. Κούκουρα και των βοηθών κ.κ. Δάλλα και Περιβολάρη.

Α.Ε.Λ.

Καρύμπας , Ματσούκας (55΄ Κόλλιας), Κουρούπης, Αθανασίου , Τζάνος, Παπαγεωργίου (76΄ Γκούμας), Λαμπρόπουλος ( 76΄ Κουλοχέρης), Μικράκης, Μπαρίτας (50΄ Νικόλαρος), Καλέντζης, Ndoi.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα παίξει την Κυριακή 20/10 και ώρα 16:00 στο γήπεδο Αγίου Νικολάου με την ΑΕ Προποντίς.

Μάλιστα οι εισπράξεις από τα εισιτήρια του αγώνα ΑΕΛ - ΑΕ Προποντίς  θα δοθούν στην οικογένεια του μικρού Παναγιώτη Ραφαήλ.