EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ

Πίσω σε όλα τα Νέα της ΑΕΛ ........................................................................................................

4/2 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΣ ΕΡΜΗΛΙΟΣ - ΑΕΛ 1 -1

Σε  ένα πολύ ωραίο αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Δροσιάς η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1με την ομάδα του ΑΣ Ερμήλιου.

Από την αρχή του αγώνα η μπάλα ανεβοκατέβαινε στις δύο εστίες και πολύ γρήγορα στο 10΄η ομάδα  μας μπορούσε να προηγηθεί όταν σε ωραία ενέργεια και σέντρα από δεξιά του Μικράκη ο Παπαγεωργίου με σουτ πλασέ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο  επόμενο λεπτό  η γηπεδούχος ομάδα βρήκε στόχο και προηγήθηκε με τον Αγγελώνια με σουτ μέσα από την περιοχή.

Η συνέχεια είχε τον ίδιο ρυθμό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για το γκολ χωρίς να έρχεται.

Στο δεύτερο  ημίχρονο και στο 48΄η ομάδα του ΑΣ Ερμήλιου έχασε καλή ευκαιρία να κάνει το 2-0 αλλά ο Μπασούκος έσωσε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Από τη φάση αυτή και μετά η ομάδα μας προσπάθησε να δημιουργήσει φάσεις για να έρθει το παιχνίδι στα ίσα χωρίς να τα καταφέρνει παρόλο που δημιούργησε φάσεις για να φτάσουνε στο 90’ όταν ο Ρουμελιώτης με σουτ πλασέ έκανε το 1-1 που θα μπορούσε να γίνει και 1-2 στις καθυστερήσεις όταν το δυνατό σουτ του Καρλατήρα στο 93΄ανάγκασε τον τερματοφύλακα  Παμφίλη να  κάνει μία δύσκολη απόκρουση και να κρατήσει το1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα σε ένα παιχνίδι που ήταν διαφήμιση και για τις δύο ομάδες.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Ντούρα, Πασχαλίδη  και Ποδάρα.

ΑΕΛ: Μίχος, Χαλιώτης, Μπασούκος,  Μακ Κόλλιας, Καρλατήρας,  Ρουμελιώτης, Πόγκας ( 26΄Ζάνιος), Τζάνος (54΄ Παπασχόλης ),Μικράκης, Παπαγεωργίου (69΄ Τόγκος ), Κουλοχέρης (59′ Μαίσογλου),

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει τον ΑΟ Αναγέννησης Αφρατίου  το Σάββατο  9/2 και ώρα 15.00 στο γήπεδο Αφρατίου.