EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ

Πίσω σε όλα τα Νέα της ΑΕΛ ........................................................................................................

22/12 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Π.Σ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΕΛ 1-2

Με νίκη 2-1 απέναντι  στην ομάδα του Π.Σ. Κεραυνού  Χαλκίδος συνέχισε η Α.Ε.Λ. για το  πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας κλείνοντας έτσι το 2018 με ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα που τις δίνει την δεύτερη θέση μέχρι τώρα στον βαθμολογικό πίνακα.

Η ομάδα μας είχε καλή απόδοση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και σχετικά νωρίς στο 13΄με τον Ρουμελιώτη άνοιξε το σκορ.

Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και με  ένα γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι της προσπάθησε και για το δεύτερο γκολ που ήρθε στο 44΄με τον Παπαγεωργίου, και ενώ πριν το γκολ είχε δοκάρι η ομάδα του Κεραυνού.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι πήρε μία άγρια ομορφιά μετά το γκολ του Κεραυνού στο 63΄με τον Ρούσσο.

Η μπάλα με γρήγορο ρυθμό και από τις δύο ομάδες  έφτανε εύκολα στις δύο εστίες και η δημιουργία ευκαιριών ήταν εύκολη αλλά άλλο τόσο εύκολα δεν έβρισκαν τον στόχο του γκολ, με την ομάδα του Κεραυνού να έχει άλλα δύο δοκάρια με τον Αποστόλου, και έτσι το τελευταίο σφύριγμα βρήκε την ομάδα μας να πανηγυρίζει μία μεγάλη νίκη.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Βρακά, Πασχαλίδη και Παππά.

ΑΕΛ: Μίχος, Χαλιώτης, Παπασχόλης (64΄Μαϊσογλου), Μακ Κόλλιας, Τζάνος, Πόγκας (74΄Λαμπρόπουλος).,  Καρλατήρας, Παπαγεωργίου(90΄Τόγκος), Ρουμελιώτης, Μικράκης ( 88΄Νάνος),  Ζάνιος.