EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ

Πίσω σε όλα τα Νέα της ΑΕΛ ........................................................................................................

26/11 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΕΛ - ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 3 - 1

Επιστροφή στις νίκες  για την ομάδα μας ύστερα από εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στην ομάδα της ΑΕ Προποντίς με 3-1.

Σε έναν αγώνα που η ομάδα μας από το πρώτο λεπτό έδειξε ότι ήθελε  να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα,  με  καλή κυκλοφορία στο παιχνίδι  της πίεση στον αντίπαλο και τις γραμμές να είναι κοντά ευτύχησε πολύ γρήγορα στο 4΄με τον Καρλατήρα να προηγηθεί με 1-0.

Το γκολ του Καρλατήρα έδωσε περισσότερη αυτοπεποίθηση στην ομάδα μας (με αθλητές από την Σχολή με μέσο όρο ηλικίας στην ενδεκάδα 16,5 ετών), και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου  έπιασε ένα καλό ρυθμό στο παιχνίδι της που  δυσκόλεψε την ομάδα της ΑΕ Προποντίς που προσπαθούσε  να φτιάξει φάσεις αλλά η καλή αμυντική λειτουργία της ΑΕΛ δεν ανησυχούσε τον τερματοφύλακα Λεοντή Αθ..

Στο δεύτερο ημίχρονο η  ομάδα μας  συνέχισε τον καλό ρυθμό που είχε στο πρώτο ημίχρονο αλλά και την  ομάδα της ΑΕ Προποντίς να προσπαθεί να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Το ωραίο θέαμα από τις δύο ομάδες  συνεχίστηκε με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει στις δύο εστίες και τον Λεοντή Αθ. να λέει όχι σε δύο φάσεις για γκολ από τους φιλοξενούμενους, για να φτάσουμε στο 68΄με τον Μικράκη να κάνει με σουτ πλασέ το 2-0, και στο 77΄ο ίδιος παίκτης να κάνει το 3-0 με κεφαλιά μέσα σε πανηγυρισμούς για την ομάδα μας, και στη συνέχεια μέχρι το τέλος  του αγώνα η  ΑΕ Προποντίς να μειώνει σε 3-1 στις καθυστερήσεις  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φρυγανά.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Φώτη, Ρουμπή και Καρρά.

ΑΕΛ: Λεοντής Αθ., Χαλιώτης, Μαϊσογλου(61΄Μικράκης), Μακ Κόλλιας, Ζάνιος, Ρουμελιώτης (89΄Κούκουζας), Πόγκας(87′ Μπασούκος), Παπαγεωργίου (84΄Λεοντής Γεω.), Τζάνος, Καρλατήρας, Τόγκος.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την ΑΕ  Θύελλα Κοντοδεσποτίου την Κυριακή  2/12 και ώρα 15.00 στο γήπεδο Μακρυκάπας.