EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ

Πίσω σε όλα τα Νέα της ΑΕΛ ........................................................................................................

18/11 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΧ - ΑΕΛ 1-1

Η ομάδα μας επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα με την ισοπαλία 1-1 απέναντι στην ομάδα του Ολυμπιακού ΣΦΧ.

Σε ένα καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες (θα μπορούσαν να είναι και ομάδες νέων) και στα 90΄ η ομάδα μας καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με τον Τζάνο στο 13΄ύστερα από ωραία εκτέλεση φάουλ.

Η συνέχεια ήταν για την ομάδα μας που προσπάθησε για το δεύτερο γκολ αλλά ο Ρουμελιώτης  στο 24΄δεν κατάφερε να κάνει το 0-2 χάνοντας κλασική ευκαιρία για γκολ.

Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα χωρίς να κινδυνέψει από τον αντίπαλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε καλύτερα προσπάθησε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και το κατάφερε στο 66΄με αμφισβητούμενο πέναλτι που εκτέλεσε ο Ευσταθίου και έκανε το1-1.

Μέχρι το τέλος του αγώνα η μπάλα ανεβοκατέβαινε στις δύο εστίες με την ομάδα μας να έχει δοκάρι στο 67΄με τον Τζάνο και τον Ολυμπιακό να χάνει ευκαιρία στο 74΄,και στο τελευταίο δεκάλεπτο για την ομάδα μας με   Ζάνιο και Κόλλια να μην μπορούν να κάνουν σε δύο φάσεις το 1-2.

Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, με τους αθλητές μας να φεύγουν στο τέλος του αγώνα  με κατεβασμένο το κεφάλι μην μπορώντας να πιστέψουν τις ευκαιρίες που χάθηκαν στο τέλος του αγώνα.