EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ

Πίσω σε όλα τα Νέα της ΑΕΛ ........................................................................................................

26/3 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΕΛ- ΑΟ ΕΡΑΠΟΣ 5 -1

Με νίκη συνέχισε η ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας κερδίζοντας την ομάδα του ΑΟ Έραπου  με 5-1.
Η ομάδα μας παρόλο που δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι της κατάφερε να προηγηθεί στο 16΄με δυνατό σουτ του Ζάνιου, που δεν άφησε περιθώρια στον Θελόγη να αντιδράσει.
Στη συνέχεια η ομάδα μας μεταμορφώθηκε προς το καλύτερο  και στο 25΄ο Παλαιολόγος σημείωσε ένα φανταστικό γκολ όταν από θέση έξω δεξιά έπιασε ένα δυνατό σουτ και η μπάλα καρφώθηκε στο δεξί παραθυράκι της εστίας  του Θεολόγη.
Στο 35΄πάλι ο Παλαιολόγος ανέβασε το σκορ  στο 3-0 αλλά στο 37΄ο Σόλιας έκανε το 3-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας είχε την υπεροχή έφτιαξε φάσεις για γκολ και με Μικράκη 81΄, Ζάνιο 88΄να διαμορφώνετε  το τελικό αποτέλεσμα.
Καλή η διαιτησία των κ.κ. Μητρολιού ,Βλάχου και Νικολάου.

Α.Ε.Λ
Λεοντής Αθ., Παλαιολόγος ( 65΄Μαόφης ), Χαλιώτης (52΄Μικράκης ),  Ζάνιος, Νάνος, Rroshi (81΄Παπαγεωργίου),  Μάκ Κόλλιας, Κουλοχέρης,
Καρλατήρας (83΄Λεοντής Γεώργ.), Μαίσογλου, Ντόι.

Την επομένη αγωνιστική η ομάδα μας θα αγωνιστεί την Κυριακή   1/4 και ώρα 11:30  με τον ΑΠΣ Σταυρού στο γήπεδο Μακρυκάπας.